Artykuły

Szybki Internet Warszawa-Wawer – postaw na światłowód!

Artykuł partnerski

To truizm, że trudno byłoby nam sobie wyobrazić codzienne życie bez dostępu do Internetu. O ile moglibyśmy się bez niego obyć w domu, o tyle jest to praktycznie niemożliwe z punktu widzenia funkcjonowania gospodarki. Na szczęście dostępność szybkiego, niezawodnego Internetu jest coraz lepsza, nie tylko w największych aglomeracjach. Jeśli rozglądasz się za korzystną ofertą Internetu w Warszawie-Wawrze, a priorytetem są dla Ciebie świetne parametry w zakresie prędkości pobierania i wysyłania danych, to wybór może być tylko jeden i jest nim Internet światłowodowy.

Czym jest Internet światłowodowy?

Internet światłowodowy to rodzaj połączenia internetowego, który wykorzystuje włókna szklane do przesyłania danych za pomocą światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych kabli miedzianych, światłowód oferuje znacznie większą przepustowość i o wiele wyższe prędkości, co przekłada się na lepszy komfort korzystania z sieci.

Technologia Internetu światłowodowego jest dziś najbardziej pożądana zarówno przez użytkowników domowych, jak i profesjonalnych, stanowiąc dużo lepszy wybór niż np. Internet mobilny, radiowy czy nawet satelitarny.

Poznaj zalety Internetu światłowodowego

Internet światłowodowy jest i jeszcze przez długi czas pozostanie najlepszą technologią dostępu do sieci w relacji ceny do oferowanych prędkości i stabilności połączenia. Świadczą o tym kluczowe zalety światłowodu, które krótko omawiamy poniżej.

Rewelacyjne prędkości

To zdecydowanie najważniejsza zaleta Internetu światłowodowego i główny powód, dla którego mając możliwość przyłączenia swojego adresu do instalacji światłowodowej, należy to zrobić. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem ofert dostępu do Internetu stacjonarnego, które gwarantują prędkości pobierania na poziomie nawet kilku gigabitów na sekundę. Jeśli więc intensywnie korzystasz z sieci, m.in. do oglądania filmów i seriali online czy pobierania dużych plików, to światłowód jest najlepszą propozycją dla Ciebie.

Stabilność połączenia

Internet światłowodowy charakteryzuje się wyjątkową stabilnością. W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii, takich jak ADSL, światłowód nie jest podatny na zakłócenia elektromagnetyczne ani na wpływ odległości od centrali. Co więcej, parametry działania Internetu światłowodowego nie zmieniają się pod wpływem czynników pogodowych, a to jedna z najbardziej irytujących cech np. Internetu mobilnego.

Prędkość symetryczna

Standardowo prędkość pobierania (download) jest znacznie wyższa niż prędkość wysyłania (upload). W przypadku Internetu światłowodowego możliwe jest uzyskanie symetrycznych prędkości, gdzie prędkość pobierania i wysyłania danych jest na takim samym poziomie. To pożądana cecha z punktu widzenia m.in. osób grających w gry sieciowe, pracujących zdalnie czy uczestniczących w wideokonferencjach.

Duża przepustowość

Światłowód oferuje ogromną przepustowość, co sprawia, że nawet przy dużym obciążeniu sieci nie dochodzi do odczuwalnych spadków prędkości pobierania i wysyłania danych. Jest to bardzo ważna zaleta w sytuacji, gdy planujemy podłączyć do sieci wiele urządzeń pracujących w tym samym czasie, np. w biurze czy w domu (na jednym telewizorze oglądamy Netflixa, w drugim pomieszczeniu ktoś gra online na konsoli, w jeszcze innym ktoś korzysta z Wi-Fi na telefonie itd.).

Szybki Internet w Warszawie-Wawrze zapewni Ci KaspolNet

Wiesz już, dlaczego szukając usługi dostępu do szybkiego Internetu w Warszawie-Wawrze, warto rozejrzeć się za dostawcą Internetu światłowodowego. Na dobry początek sprawdź zatem, czy są warunki techniczne do przyłączenia Twojego adresu do światłowodu – taką informację uzyskasz w firmie KaspolNet, która jest czołowym dostawcą super szybkiego i niezawodnego Internetu w regionie (prędkości pobierania i wysyłania danych nawet do 1 Gb/s, ping poniżej 10 ms, jitter na poziomie zaledwie 10 ms).

Najnowsze
Kiedy 4 linia metra w Warszawie?
Kiedy 4 linia metra w Warszawie?
Jaka jest różnica między zamkiem a pałacem?
Jaka jest różnica między zamkiem a pałacem?